טיפים לנשים בהיריון

במהלך ההיריון, גוף האישה משתנה וחלות עליו תמורות רבות. אימון בפילאטיס, בו עובדים על חיזוק שרירים חשוב כדי להקל על קשיי התקופה ולספק הכנה טובה ללידה מהירה וקלה יותר.

*     אם תרגלת פילאטיס בתקופה שקדמה להיריון, את יכולה להמשיך במהלכו. אם לא תרגלת – אל תתחילי במהלך ההיריון בקבוצה אלא רק באופן פרטני. אם את סובלת מהיריון בסיכון, דימומים או בעיות אחרות העלולות לסכן את העובר אל תתרגלי פילאטיס או כל פעילות גופנית אחרת. בכל מקרה נשים בהריון חייבות אישור רפואי לפני תחילת הפעילות.

*     בתרגילים בהם יש להחזיק את הרגליים ב-90 מעלות, החזיקי אותן בכ-45 מעלות בלבד והיעזרי בתמיכה של כדור, קשת, או כל אביזר אחר על מנת להקל על העומס.

*     היזהרי מנפילות ואל תתנסי בתרגילי שיווי משקל חדשים ללא תמיכה.

*     אל תמתחי יותר מדי, בשל הפרשת ההורמונים, קיימת נטייה לגמישות יתר ברצועה, כך שמתיחה מוגזמת יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך. שכיבה על הגב ליותר מ-10 דקות (החל מהשליש השני), עלולה להיות מסוכנת לעובר ולפגוע בעורק המספק לו דם.

*     פיתול באגן וברגליים לכיוונים מנוגדים עלול להיות מסוכן ויש לבצעו בזהירות מרבית אם בכלל.

*     בתרגילים בהם עלייך לשכב על הבטן – שימי כרית קטנה מתחת לבטן תחתונה על מנת להקל על התנוחה. וכאשר הבטן גדלה עדיף להימנע מתנוחה זו, בשל עומס על הגב התחתון.

*     עבודה לחיזוק חגורת הכתפיים  והגב עם כדור, חישוק או גומייה, מומלצת בכל אחד משלבי ההיריון ותתרום רבות לחיים שאחרי הלידה.