הסטודיו

הסטודיו לפילאטיס של סמדר כתובים, קם בשנת 2006, ופועל בשיטה הנקראת סטוט פילאטיס (Stott Pilates™), המבוססת על שיפור התפקוד של מערכת השרירים התומכת במערכת השלדית והבאתו למצב אופטימאלי. השיטה מתמקדת בפיתוח גמישות, כוח, וסיבולת שריר, תוך שימת דגש על בריאות הגוף והכנתו לפעילות ולמניעת פציעות עתידיות מיותרות. מצבו הבריאותי של האדם הינו משתנה חשוב במשוואת הפעילות הגופנית על פי הסטוט פילאטיס. לכן, על מנת להביא לאיזון של הגוף בסיום הפעילות, אנו מקפידים שלכל אורך הפעילות, גוף המתרגלים ובמערכת השלד שבבסיסו יהיו במצב נוח ויציב.

תשומת לב אישית הוא עיקרון מנחה את מדריכי הסטודיו, כך שכל מתרגל בקבוצה זוכה להתייחסות ולהתאמת התרגילים למצבו הבריאותי וליכולתו הגופנית, באופן שיסייע לו להתפתח ולהפיק את המרב מהשיעורים.

הפעילות בסטודיו מתמקדת ב:

* פיתוח שרירי מרכז הגוף (CORE)
* ייצוב האגן וחגורת הכתפיים
* לימוד שימוש בדפוס נשימה מלא
* שמירה על העקומות הטבעיות של עמוד השדרה

מכל הפיתוחים הרבים לשיטת הפילאטיס המקורית, סטוט פילאטיס מוכוונת באופן ייחודי לבריאות פיזית ונפשית כאחד. עבודה ממוקדת לאורך זמן על ארבע מטרות אלה, משיגה איזון בין גוף בריא לנפש בריאה, תוך עיצוב, חיטוב ויציבה נכונה. השילוב של עבודה על השרירים ועל המבנה השלדי בעת והעונה אחת, יוצרת תחושה של איזון בין חלקי הגוף ולאורך עמוד השדרה, והמתרגלים יוצאים מהשיעורים בתחושה טובה וללא שרירים תפוסים. תרגול דפוס הנשימה המלא, גורם להחדרת חמצן חדש למערכת השריר שמביא לרוגע נפשי וגופני כאחד.

סמדר כתובים

סמדר כתובים היא בעלת תואר ראשון BED בהוראת חינוך גופני מסמינר הקיבוצים, ובעלת ניסיון נרחב בתחומי הספורט השונים. במסגרת לימודי התואר, התמחתה סמדר כתובים בהדרכה של חינוך גופני ואימון, אישי וקבוצתי, במסלול של טיפול בבעיות גופניות הנובעות מאי יציבות השלד והמפרקים בגוף. במהלך ההתמחות, היא למדה לטפל באנשים עם בעיות שונות כמו פריצות דיסק, בעיות ברכיים, כאבי גב ופציעות קשות אחרות.

לאחר סיום לימודי התואר, היא הוכשרה כמדריכה לאירובי ולעיצוב הגוף. כשהחלה לסבול מכאבים, כתוצאה משחיקת סחוסים ובעיות ברכיים, מצאה את עצמה מתרגלת פילאטיס כחלק מתהליך השיקום. סמדר התמידה בתרגולים והצליחה לשקם את ברכיה בעזרת הפילאטיס. היא החליטה ללמוד את השיטה כדי שתוכל לעזור גם לאחרים להבריא את גופם.

סמדר כתובים למדה את שיטת הפילאטיס המודרנית, סטוט פילאטיס, והתמחתה בטיפול באנשים שעברו תאונות ופציעות, ובמי שסובלים ממגוון בעיות החל מכאבי ראש כרוניים, בעיות צוואר, כאבי גב (תחתון ועליון) ובעיות ברכיים. זאת נוסף על טיפול באנשים הסובלים ממחלות כגון אוסטיאופורוזיס, דלקות מפרקים, לחץ דם גבוה, טרשת נפוצה וכיו"ב.

בנוסף, התמחתה גם בפילאטיס לנשים בהריון ולאחר לידה ויכולה להציע פתרונות מקצועיים לנשים בכל שלבי ההיריון והלידה.

באי הסטודיו

הפעילות בסטודיו מתבצעת בקבוצות קטנות של עד תשעה מתאמנים, כך שבמהלך השיעור יש אפשרות להעניק יחס אישי ותשומת לב לכל מתאמן, בהתאם לרמתו ולצרכיו האישיים.

צורת עבודה ממוקדת זו מתאימה לכל אדם, החל מספורטאים בעלי כושר גופני גבוה, דרך מתעמלים צעירים או מבוגרים, וכלה באנשים הזקוקים לשיקום פיזי. בעזרת תרגול מתמיד ניתן אף להקטין את תהליכי ההזדקנות של הגוף, הנגרמים מתנועה ויציבה לא נכונות ומחוסר יציבות שלדית-שרירית.

הלקוחות המתאמנים בסטודיו מדווחים על תוצאות טובות לטווח ארוך; שיפור בריאותי ואסתטי, הפחתה והיעלמות של כאבים כרוניים, תחושת ביטחון עצמי גבוהה, שיפור יכולות בפעילויות היומיומית והשבת היכולת לעסוק בפעילות הגופנית האהובה עליהם בצורה אפקטיבית יותר ולאורך זמן.